sobota, grudzień 16, 2017

Na co masz ochotę?

Conchiglioni z kurczakiem w sosie z gorgonzolii i szpinakiem

gorgonzollaKlasyka wśród włoskich makaronów. Przepyszny sos z intensywnego sera pleśniowego ze zdrowym szpinakiem jest fantastyczną podstawą do delikatnego kurczaka, którego smak nie dominuje tu, ale dopełnia wartości odżywcze potrawy. Całość uduszona w białym chardonnay. 

 

 

 

Czytaj więcej: Conchiglioni z kurczakiem w sosie z gorgonzolii i szpinakiem

Paprykowe spaghetti

paprykowespaghettiRuszył paprykowy sezon, a wraz z nim wiele pomysłów na przygotowanie tej pysznej, witaminowej bomby! I ja postanowiłam wykorzystać dobrodziejstwa końcówki lata i wraz z shinju - wzięłam udział w jej akcji kulinarnej "Paprykujemy 4". 

Poniżej zaproszenie do akcji:

http://kuchenne-wedrowki.blogspot.com/2013/09/paprykujemy-4-zaproszenie-do-akcji.html

Czy wiecie że, w papryce jest pięciokrotnie więcej witaminy C niż w cytrynie? Ponadto czerwona papryka zawiera mnóstwo beta-karotenu, który jest odpowiedzialny za naszą skórę i wzrok.

Czytaj więcej: Paprykowe spaghetti

Różowe farfalle z łososiem

farfalle z łososiemBardzo lubię łososia, również w makaronach. Jednak, ilekroć wybiorę się do restauracji i zamówię makaron z łososiem w różowym sosie, dostaję makaron w śmietanowym sosie, któremu barwę nadał sam łosoś. Bardzo smaczna opcja, ale wyobraźnia krzyczy o więcej! Postanowiłam więc zająć się sosem. Będzie smacznie i różowo.

To bardzo proste w przygotowaniu, atrakcyjne danie. W dodatku robi się je naprawdę szybko.

 

 

Czytaj więcej: Różowe farfalle z łososiem