sobota, grudzień 16, 2017

Na co masz ochotę?

Zupa Pho

Bez wątpienia najsłynniejszą wietnamską zupą jest pyszna i aromatyczna Pho z wołowiną. Warto się na nią wybrać do dobrych wietnamskich knajp, ale równie dobrze można przygotować zupkę samemu – w domowym , kuchennym zaciszu.

 

 

 

Czytaj więcej: Zupa Pho

Zupa krem z kalafiora

    Jeżeli macie ochotę na pyszną zupę krem to dobrze trafiliście. Krem z kalafiora może wydawać się mdły i mało wyrazisty, ale nic bardziej mylnego! Mieszanka odpowiednich przypraw wyciągnie z kalafiora to co najlepsze, a na talerzu będzie wyglądać zachwycająco i smakowicie.

 

 

 

Czytaj więcej: Zupa krem z kalafiora

Solianka

solianka

 

Solanka (ros. солянка) tradycyjna zupa rosyjskiej i ukraińskiej kuchni. Wieloskładnikowa, gęsta i bardzo pożywna. Łączy w sobie wiele smaków, które z początku we wspólnym zestawieniu zupełnie do siebie nie pasują. Tak jak np. pomidory i kiszone ogórki. Nic bardziej mylnego, wszystko pasuje tu do wszystkiego i w dodatku smakuje naprawdę dobrze. Oczywiście jak każda pożywna zupa, solianka opiera się na mięsie. Można dodać tu różnego rodzaju mięso i przetwory mięsne tj. kiełbasy, wędzonki, czy tak jak ja żeberka. 

 

 

Czytaj więcej: Solianka

Lekko kremowa zupa fasolowa

Lekko kremowa zupa fasolowa - krewetka.infoZupa to zawsze dobre rozwiązanie - tak powtarzała moja mama gdy musiała ugotować coś dla dużej liczby osób.

Akurat tak się składa, że dzisiaj na chłodne, jesienno - zimowe dni chcę Wam zaproponować coś rozgrzewającego. Tym razem będzie to zupa fasolowa.

Syta i smaczna!

Czytaj więcej: Lekko kremowa zupa fasolowa

Zupa szczawiowa

Zupa szczawiowa - krewetka.infoKażdy chyba ma jakąś potrawę, która kojarzy mu się z dzieciństwem.

Ja pamiętam jak byłam mała to mama posyłała mnie z siostrą na działkę po szczaw na zupkę.

Jakże była pyszna.

Z ziemniaczkami, posiekanymi listkami szczawiu co najwyżej na ćwiartki, kwaskowa, śmietankowa...

Nie jadłam jej chyba z tysiąc lat!

Czytaj więcej: Zupa szczawiowa

Więcej artykułów…

  1. Zupa z czerwonej soczewicy

Strona 1 z 2